Szukasz wygodnych butów? Oto wskazówki, które Ci w tym pomogą

Buty mogą być nadzwyczaj atrakcyjne ze względu na wygląd, ale faktem jest, iż nie każde obuwie musi być wygodne dla Twoich stóp. Niektóre będą czarować swoim designem, lecz po kilku godzinach w nich spędzonych zaczniesz czuć ból. Jedynym sposobem na wystrzałowy design i poczucie pewności siebie jest skupienie się na komforcie. Jest parę rzeczy, które możesz uczynić aby upewnić się, iż nabywasz najbardziej wygodne buty dla Twoich stóp.

Wskazówka 1 – Zdecyduj się na noszenie butów z zaokrąglonymi „nosami”. One są najwspanialsze, bo zapewniają, iż palce nie będą zmuszane do nienaturalnych pozycji, które będą dla nich niedogodne. Można również wybrać owalne lub kwadratowe, o ile będziesz pewien, iż będzie w nich wystarczająco dużo miejsca.

Sugestia 2 – Przed nabyciem upewnij się, czy buty nie są dla Ciebie za ciężkie. Jeśli są cięższe niż zwykłe obuwie to mało prawdopodobne że będzie się w nich doskonale chodzić. Ze względu na to, iż możesz być na nogach cały dzień powinieneś decydować się na lekkie obuwie, ażeby nadto nie obciążać nóg.

Wskazówka 3 – Spróbuj spaceru na twardej powierzchni. Wzmocniona wykładzina w większości sklepów obuwniczych może sprawić, że będziesz w stanie stwierdzić, czy w przyszłości będą one wygodne. Przed zakupem spróbuj więc pospacerować na powierzchni jak kafelki albo drewno.

Sugestia 4 – Rozważ stosowną amortyzację pod stopami w butach. Musisz zweryfikować, iż będziesz miał miękką podeszwę. Możesz to wypróbować szybko poprzez „stukanie” podeszwą o posadzkę. Dźwięk jak pukanie do drzwi oznaczać będzie, iż but nie posiada właściwej amortyzacji.